poniedziałek, 28 sierpnia 2017

"Ania" w Szczecinie

   Z zachwytem i wielką ciekawością czekam na premierę "Ani z Zielonego Wzgórza", którą zapowiada w nowym sezonie szczeciński Teatr Współczesny. Premierę zaplanowano na maj przyszłego roku. Adaptacji scenicznej dokona Joanna Gorecka-Kalita. W obsadzie: Adrianna Janowska-Moniuszko, Barbara Lewandowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Krystyna Maksymowicz, Magdalena Myszkiewicz, Grzegorz Młudzik i Wojciech Sandach. Reżyseria: Marek Pasieczny.
   Na blogu Teatru przeczytamy:


"Najnowsza sceniczna adaptacja najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży. 11-letnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo – Maryla i Mateusz. Choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie. Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów.

Pozornie rozpoznana w kulturze opowieść o Ani Shirley koresponduje ze spektaklami w repertuarze teatru dotykającymi kwestii adopcji – „Dziecko” oraz „Wieża z klocków”. Autorka tego ostatniego – Katarzyna Kotowska – na powieści nie zostawia suchej nitki: „Pani Montgomery stworzyła tak nieprawdziwą psychologicznie postać, że włos się jeży na głowie.” Czy da się tę bohaterkę jednak obronić?"


Trzymam kciuki za spektakl.

  • blog.wspolczesny.szczecin.pl/nowy-sezon-was-zaskoczy/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz