środa, 11 stycznia 2017

W Chatce Ech

   Ten wpis jest zadedykowany Uli, która prowadzi blog Zielone Wzgórza. Ula z niezwykłym darem słowa opowiada w nim o swoim zamiłowaniu do świata Maud. Jej posty są pełne szczerego oddania, radości i pasji życia.

   Niedawno Ula wspomniała na swoim blogu o pewnym urokliwym miejscu - łódzkiej herbaciarni o  nazwie "Chatka Ech", dla której inspiracją był domek opisany po raz pierwszy w Ani z Avonlea. Nie pozostawało nic innego, jak tylko udać się z wizytą do Panny Lawendy...


(zdj,: Michał Fijałkowski)
(zdj,: Michał Fijałkowski)


(zdj,: Michał Fijałkowski)


   Co prawda, samej Panny Lawendy nie było w kamiennym domku (pewnie poszła na spacer z Anią i Dianą) i nie udało się porozmawiać z nią, ale gości podejmowała urocza Karolina Czwarta ;)

   Dziękujemy Uli z Zielonych Wzgórz za wskazanie tej niezwykłej herbaciarni! Chatka Ech to kolejny punkt na montgomeriańskiej mapie Polski :)


6 komentarzy:

 1. A jak wrócą ze spaceru napiją się pysznej herbaty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie jako dodatek do pysznych pieczonych jabłek ;)

   Usuń
 2. Miejsce na pewno do zobaczenia podczas wizyty w pięknej Łodzi! Dziękuję Karolinie Czwartej za pysznego zimowego grzańca - idealnego na styczniowe mrozy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wizyta była ucztą nie tylko dla ducha :) Oby powstało więcej takich miejsc z duszą Maud...

   Usuń
 3. Jak ja mogłam nie zauważyć tego posta?!
  Agnieszko, serdeczne dzięki za dedykację! Szkoda, że nie mam jak tam pojechać... A herbaty pewnie są tam wyborne, prawda? :)
  Nie będę tu rozprawiałą na temat szkoły która to zdecydowanie najbardziej mnie ogranicza (chociaż i tak ją lubię, oprócz matematyki), ale muszę powiedzieć, że nigdy jeszcze się tak nie cieszyłam z nadejścia ferii! Kto wie, może Mama da sie ubłagać i pojedziemy? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością są wyborne! W Chatce Ech nie mogą być inne. Myślę, że wizyta w herbaciarni podczas ferii mogłaby być wspaniałym sposobem na uczczenie końca zimowego semestru. Namawiam serdecznie Twoją Mamę na wyjazd i odwiedziny Chatki Ech :)

   Usuń