środa, 9 listopada 2016

O opowiadaniach Maud - do posłuchania

   Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) jest instytucją kultury, której misją jest współtworzenie kultury audiowizualnej. Instytut w swoich zbiorach rejestruje, digitalizuje, gromadzi i udostępnia tysiące wartościowych wydarzeń będących częścią dziedzictwa kulturowego: filmy, spektakle telewizyjne, teatralne, baletowe i operowe, dokumenty o sztuce malarskiej, fotografii i architekturze, lekturę prozy i poezji, słuchowiska i materiały publicystyczne. Ogromna ilość tych materiałów zgromadzona jest w Ninatece.

   W jednej z kolekcji Ninateki znalazłam link do audycji radiowej Książka pod choinkę / Finezje literackie wyemitowanej przez Polskie Radio w roku 1995. Jest to czwarty odcinek tej audycji dotyczący zbiorów opowiadań Maud wydanych ówcześnie przez Novus Orbis. Posłuchajcie sami...
   


 • http://www.nina.gov.pl/
 • http://ninateka.pl/audio/finezje-literackie-1995-ksiazka-pod-choinke-odc-4

2 komentarze:

 1. No to się wpasowałam, ponieważ akurat kupiłam prawie wszystkie tomy tych opowiadań. Ostatni raz czytałam je będąc w szkole podstawowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię tą serię. Mają ciekawie zaprojektowane okładki - przede wszystkim stonowane, urokliwe w swojej prostocie.

   Usuń