środa, 30 listopada 2016

Urodziny Maud

   Zastanawiam się, jakimi słowami rozpocząć dzisiejszy wpis..., jak opisać emocje, które dzisiaj były naszym udziałem...

   30 listopada jest wyjątkową datą dla każdego miłośnika twórczości Lucy Maud Montgomery. Dziś przypadają bowiem urodziny Maud. Razem z Michałem z Domu Echa/Echo Lodge miałam niebywałą sposobność uczczenia tego dnia wraz z uczniami i pracownikami warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 98 z Oddziałami Integracyjnymi - szkoły Maud, bo to właśnie nasza pisarka jest jej patronką już od 20 lat. Święto szkoły było okazją do spotkania z uczniami klasy 3 oraz klas 4-6. Ponownie mogłam wrócić myślami na Wyspę Księcia Edwarda... Opowieść o podróży śladami Maud i o jej literackim świecie jak zawsze sprawiła mi ogromną przyjemność. Zaciekawienie młodych ludzi życiem ich patronki i wiedza o jej twórczości przejawiały się nie tylko w ilości pytań, jakie padały podczas spotkań, ale - co najważniejsze - w zaangażowaniu w to święto! Przygotowano prezentację o Kanadzie. Uczniowie, idąc za przykładem swoich nauczycieli, postarali się o stroje z epoki :). Wszędzie więc widzieliśmy Anie, Diany, Gilbertów i szacownych mieszkańców Avonlea! Szkolne korytarze przyozdobiono licznymi portretami Maud - młodej pisarki i Maud - pani pastorowej oraz jej najsłynniejszej bohaterki, Ani Shirley. Po spotkaniach wszyscy zebrali się na "Podwieczorku u Ani" - były pyszne ciasta i ciasteczka - poczęstunek godny Zielonego Wzgórza!

   Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaproszenie i serdeczną gościnę. Maud byłaby dumna, że patronuje tak niezwykłej szkolnej społeczności. I jesteśmy przekonani, że z przyjemnością by w niej pracowała jako nauczycielka.


2 komentarze:

  1. Jaki piękny dzień! :) Jestem pod wrażeniem trudu jaki zadali sobie uczniowie. I stroje, i portrety robią wrażenie :) Gratuluję prezentacji - najlepszy sposób na uczczenie urodzin Maud :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten dzień z pewnością warto celebrować, a ten był wyjątkowy pod każdym względem!

    OdpowiedzUsuń