środa, 5 października 2016

Zapowiedzi nowych wydań + uzupełnienie

   Na stronach księgarni PWN natknęłam się na zapowiedzi Ani z Zielonego Wzgórza oraz Rilli ze Złotego Brzegu w nowych szatach graficznych. "Ania", być może, otwiera nowy cykl wydawniczy, zaś "Rilla" jest kontynuacją już istniejącego. Książki mają się wkrótce ukazać nakładem wydawnictwa Bellona (choć na stronie wydawnictwa i księgarni nic na ten temat nie znalazłam...).
 
 
 !!!!
Zajrzałam jeszcze raz dokładniej na stronę tej oferty z Anią z Zielonego Wzgórza i w zakładkę "Szczegóły" (och, moje roztrzepanie!)... dopatrzyłam się, że książka ma mieć 1836 stron i zawierać pięć pierwszych tytułów z cyklu!! To novum u nas - z tego, co kojarzę, jedyne zbiorcze tomy powieści Maud miały co najwyżej dwa tytuły... (chyba...).

4 komentarze:

 1. Już od dwóch lat widuję w różnych urzędach pocztowych książki w tej szacie graficznej wydawane przez Bellonę (do tej pory trzy pierwsze tytuły Ani, poza tym Twain, Stevenson itd.) Rilla ma naprawdę śliczną okładkę, mimo że może nie związaną z treścią powieści

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Bellona wydała też w tej serii kilku innych pisarzy.

   Oprawy książek Maud są dość ładne - przede wszystkim estetyczne, twarde okładki, ciepłe w przekazie ryciny (może tylko pstrokacizny w kolorach kolejnych tytułów można się czepiać - każdy tom w innym kolorze tła). Szkoda tylko, że pokuszono się w nich o "opracowanie literackie" przekładu Bernsteinowej. Nic nowego to, moim zdaniem, nie wniosło, a klasyczne dla nas tłumaczenie - spłyciło.

   Marzy mi się ładne wydanie "Ani z Zielonego Wzgórza" w pierwszym, oryginalnym przekładzie Bernsteinowej, żeby dzisiejsi czytelnicy Maud mogli przeczytać to samo, co czytelnicy w 1911 roku.

   Usuń
 2. Na stronie empiku jako wydawnictwo podana jest Firma Księgarska Olesiejuk, ale u nich jej nie znalazłam, więc chyba zajmują się tylko dystrybucją, czy coś w tym guście. Za to pojawi się coś takiego: http://www.olesiejuk.pl/product/174460-blekitny-zamek-z-angielskim-doskonal-swoj-angielski-na-tekscie-powiesci-autorki-ani-z-zielonego-wzg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna wiadomość! Czyli będziemy mieć już drugą książkę Maud jako "podręcznik" do nauki angielskiego.

   I ciekawa okładka...

   Usuń